Merve Öztemel

MERVE ÖZTEMEL

-GİYİLEBİLİR SANAT-

Markanın temeli kullanılan tekniğin özgünlüğüne ve malzemelerin karşıt birleşimine dayanmaktadır. Elde edilen modern duruş, el işçiliği ile dijital teknolojinin harmanlandığı noktada ortaya çıkmaktadır. Koleksiyonları benzersiz yapan modern Haute Couture görünümünü bireysellik ile sınırlarını değiştirmesidir.

Markanın kurucusu ve aynı zamanda tasarımcısı olan Merve Öztemel, markayı “giyilebilir sanat” olarak tanımlamaktadır. O kumaşlara kendi yarattığı teknikler ile gelecek dünya malzemesi olan 3D teknolojisini birleştiğinde eşsiz bir sonuç elde edildiğini koleksiyonlarında kanıtlıyor. Modanın sanatın vücut bulmuş hali olduğunu, bunu yansıtırken kimliğinin iyi belirlenmiş olması gerektiğini ifade etmektedir. Çalışmalarında ticari araçtan yoksun, fonksiyonel ve hikayesi olan parçaların yer aldığını görmekteyiz. Onun tasarımları sanat giyen, moda da zaman aramayan, vücut ile işlevselliğin buluştuğu formları temsil etmektedir.

Merve Öztemel tasarımları, eşsiz malzeme ve işçiliği ile kuralların dışına taşan, sınırlarını kendi belirleyen bir anlayışın içinde ilerliyor. Gelecekte , “giyilebilir sanat” ile isminden çokça bahsetmeyi planlayan tasarımcı, dünyaya modanın zamansızlığını kanıtlamaktadır.

merveoztemel